Olza RUN 2022

Datum: 14.05.2022

Druhý ročník již se vším všudy

Všechna koronavirová omezení konečně pominula a rázem se mohl uskutečnit kompletní závod Olza RUN, tak jak byl původně zamýšlen. To znamená, že kromě štafetového běhu si všichni přítomní mohli v cíli užít český a polský kulturní program, a také ochutnat jídla typická pro oba národy.

Na druhý ročník štafetového závodu Olza RUN se přihlásilo 24 pětičlenných týmů. A nutno dodat, že všechny týmy závod úspěšně dokončily.

Start

Ráno svítilo sluníčko a trasa byla méně podmáčená než v minulém roce. Start měl každý tým naplánovaný tak, aby doběhl do cíle kolem 18:00, a proto startovací časy byly v době od 7:45 – 10:20.

Již na začátku závodu bylo jasné, že u této štafety je důležitá orientace v mapě. Některé týmy chtěly přijet na start ze strany Polska. U soutoků řek Odry a Olše však není most, a proto tyto skupiny se musely složitě dostávat na českou stranu, kde byl start závodu.

Místa předání štafetového kolíku

Závod Olza RUN vyžadoval přítomnost 36 dobrovolníků. Ti nejčastěji byli na místech předání kolíků, kde stejně jako loni, měřili čas, nabízeli lehké občerstvení, pomáhali při parkování a odpovídali na dotazy závodníků. Atmosféru na místech předání štafety z větší části tvořili závodníci, kteří se chystali na svůj nadcházející úsek. V letošním roce již bylo vidět i pár fanoušků, kteří většinou přišli fandit týmu, ve kterým běžel někdo z rodiny či přátel.

V cíli závodu

V cíli závodu si nejen závodnici mohli užít super atmosféru za slunečného počasí. Během celého odpoledne bylo k zakoupení české a polské jídlo, stejně tak jako české a polské nápoje, včetně piva.

Do cíle k běžci, který běžel poslední úsek, se přidávali i ostatní členové štafetového týmu tak, aby závod zakončili společně. První týmy doběhly již po 17:00 a kolem 19:00 byly v cíli všichni a mohlo proběhnout slavnostní vyhlášení výsledků prvního ročníku závodu Olza RUN. Vítězům byl předán putovní pohár, na který budou postupně zapisována jména běžců, vítězných týmů.

,,Nikdy nejsi sám,, součásti Olza RUN 2022

V letošním roce závod Olza RUN navázal spolupráci se spolkem Nikdy nejsi sám, který pořádá volnočasové a pobytové aktivity pro děti s různými formami postižení.

Členové spolku společně s dětmi přijeli do Istebné autobusem, kde si udělali procházku k prameni řeky Olše, a následně zamířili k cíli závodu Olza RUN na hřiště ,,Zaolzie,,. Tam si symbolicky zaběhli svou vlastní štafetu, protože i děti s postižením milují sport.

Gratulace a poděkování

Gratulujeme všem běžcům, kteří se zúčastnili druhého ročníku Olza RUN a nesmírně děkujeme dobrovolníkům a všem partnerům, bez kterých by se tento závod nemohl uskutečnit.